OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ODPUST PARAFIALNY ŚW. JAKUBA WIĘKSZEGO

XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  25.07.2021

Przeżywamy parafialne święto – odpust ku czci św. Jakuba Większego Apostoła. Dziękujemy o. Pawłowi Gomulakowi OMI za Słowo Boże, a także orkiestrze, strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiatki i osobom niosącym baldachim, feretrony i sztandary za uświetnienie naszego odpustu!
Przy wyjściu z kościoła zapraszam do poczęstowania się cukierkiem od św. Jakuba!
Dzisiaj po wszystkich Mszach św., błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Pokropienie wodą święconą przy furcie klasztornej.
Wczoraj świętowaliśmy Stulecie Chóru parafialnego. Naszemu chórowi dziękujemy za ubogacanie śpiewem liturgii w naszej parafii oraz życzymy wielu łask Bożych i zapału na następne 100 lat wielbienia Boga śpiewem.
Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP obchodzić będziemy 26 lipca (w poniedziałek). O godz. 18.00 Msza św. przy kapliczce św. Anny w intencji wszystkich Babć i Dziadków oraz osób starszych. Serdecznie zapraszam.
Przypominam, że od 27 lipca (wtorek) Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą odprawiane w kościele św. Walentego. Msze sobotnie i niedzielne a także msze obrzędowe będą odprawiane w kościele św. Jakuba.
W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 20 pani Bożeny Jokiel.
Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę inwestycyjną. Zebraliśmy 4782 zł.
Intencje mszalne:

w poniedziałek o 18.00: za + Zygmunta Paździora – int. od III Róży Żywego Różańca.

w czwartek o 7.15: za + Władysława Klupsza od 1 Róży Żywego Różańca

w czwartek o 18.00: za + Henryka Miśko w 30 dzień po śmierci

w piątek o 7.15: w intencji Zmarłych z chóru parafialnego

w piątek o 18.00: za + Henryka Miśko – int. od sąsiadów z Jażyńca.

Do wieczności odszedł: Bronisław Wieczorek, lat 81, z Obry. Pogrzeb odbył się wczoraj. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Wszystkim drogim Parafianom i miłym Gościom życzę wiele radości w dniu odpustu.  Dobrze, że jesteście! Św. Jakubie oręduj za nami!