ODPUST MB POCIESZENIA

Z okazji odpustu ku czci

Matki Bożej Pocieszenia

Zapraszamy na

„PIKNIK RODZINNY”

który odbędzie się dnia

22.09.2019r. (niedziela)

w godzinach 14.00-19.00

na placu przy

kościele św. Jakuba Większego w Obrze.

W programie pikniku liczne atrakcje: dmuchany zamek, bokser, kucyk, grill, grochówka, ciasto, kawa, herbata, radiowozy: strażacki i policyjny, konkursy – rozwijanie węża strażackiego na czas, malowanie twarzy, itd., ale przede wszystkim, występy dzieci i młodzieży oraz dorosłych, Gitar Niepokalanej oraz wiele innych niespodzianek z okazji

Odpustu Matki Bożej Pocieszenia

ZAPRASZAMY!

Ojciec Proboszcz, Rada Parafialna

oraz Misjonarze Oblaci.

Plan Odpustu Matki Bożej Pocieszenia

SOBOTA 21.09.2019
J 7.15 Msza św. z Kazaniem Odpustowym
J 10.00 Msza św. dla chorych z namaszczeniem

Kawa z ciastem w salce klasztornej

J 16.00 Msza św. w intencji dzieci chrzczonych i rocznych oraz Błogosławieństwo małych dzieci i rodziców oczekujących potomstwa
J 18.00 Msza św. z Kazaniem Odpustowym

Po Mszy św. odczytanie podziękowań i próśb do MB Pocieszenia i procesja różańcowa ze światłami.

NIEDZIELA,  22.09.2019
J 7.30 Msza św. z Kazaniem Odpustowym
J 9.30 Msza św. z Kazaniem Odpustowym
J 11.00 Msza św. z Kazaniem Odpustowym
  14.00 NIE MA MSZY ŚW. W ŚW. WALENTYM o 17.00

ZAPRASZAM WSZYSTKICH PARAFIAN
NA PIKNIK RODZINNY od 14.00 do 19.00

Na zakończenie Różaniec oraz Apel Jasnogórski

Ogłoszenia parafialne – 15.09.2019

XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  15.09.2019.

Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
Modlitwę różańcową prowadzi Róża 1 pani Bożeny Antkowiak.
W środę św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży – w tym dniu na Mszy św. uczestniczy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania (klasy 7 i 8), po Mszy. katecheza w kościele św. Walentego. Pamiętajmy także o modlitwie z okazji imienin naszego Arcybiskupa Metropolity.
Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 18.00.
W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
W sobotę i w niedzielę Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia. W sobotę: o godz. 10.00 Msza św. dla osób starszych z sakramentem namaszczenia chorych, o godz. 16.00 Msza św. dla rodziców z małymi dziećmi, o godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży, zwłaszcza dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, po Mszy św. odczytanie podziękowań oraz próśb do Matki Bożej Pocieszenia, następnie procesja różańcowa ze światłami. W niedzielę Msze św. według porządku niedzielnego. Suma z procesją Eucharystyczną oraz dziękczynieniem za 50 lat ślubów zakonnych br Jana Sowy, o. Kazimierza Lijki i współbraci. Proszę przygotować baldachim, sztandary, feretrony, zapraszam chór i orkiestrę, strażaków, dziewczynki sypiące kwiatki, ministrantów. Szczegółowy program znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Kazania będzie głosił O. Leszek Walendzik OMI. W przyszłą niedzielę odpustową nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

Tradycją lat ubiegłych na zakończenie odpustu o 14.00 na Placu Wybranowskich odbędzie się Piknik Rodzinny (kawa, herbata, ciasto, grochówka, kiełbaski, miód z pasieki klasztornej, radiowozy oraz zabawy i konkursy dla dzieci, zabawa taneczna), jak to bywało w latach poprzednich na zakończenie odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Zakończenie o godz. 19.00 modlitwą różańcową przy obrazie MB Pocieszenia oraz Apel Jasnogórski. Na furtę w tym tygodniu można przynosić fanty do konkursów dla dzieci oraz ciasto w sobotę.

Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych odbędą się w Wolsztynie w Farze - od 23 do 27 września, każdego dnia o godz. 19.00.
Zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD, baterii, przeterminowanych leków i świetlówek w zamian za sadzonki do ogrodu – 5 października 2019r., od 10 do 14, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, Berzyna 6.
Zapisy na rekolekcje ze wspólnot różańcowych u pani Elżbiety Miśko.
Na furcie klasztornej nowy numer „Przewodnika katolickiego” oraz „Gościa niedzielnego”. Można nabyć nowy numer „Misyjnych Dróg”. Zachęcam do czytania.
Niech Matka Boża Pocieszenia wyprasza nam potrzebne łaski.