VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA -  23.02.2020.

W tym tygodniu zachęcam do modlitwy i ofiarowania postu, jałmużny o Trzeźwość Narodu Polskiego
Dzisiaj po Mszy św. o godz.11.00 katecheza dla Bierzmowanych z Rodzicami.
Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 5.495 zł. Bóg zapłać.
Modlitwę różańcową w tym tygodniu prowadzi Róża 12 pani Hanny Tomys
Próba chóru w poniedziałek o godz. 19.00 w Walentynce.
W środę Środa Popielcowa. Obrzędem posypania głów popiołem rozpoczniemy Wielki Post. Msza św. w kościele św. Walentego o godz. 10.00, a w kościele św. Jakuba o godz. 7.15, 16.00 i 18.00.
W Środę Popielcową przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Proszę Panie o przeprowadzenie tej zbiórki.
W środę Biuro parafialne nieczynne.
Droga Krzyżowa od najbliższego piątku; dla dzieci o godz. 16.30 – będą otrzymywać plansze pogłębiające wiarę, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20 w kościele św. Walentego.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 14.00. Po Gorzkich Żalach Msza św. W Wielkim Poście nie będzie w niedziele Mszy św. wieczornych w kościele św. Walentego.
Spotkanie Dorosłej Niniwy w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w walentynce.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną 5 i 6 marca, w czwartek i piątek.
Nieszpory w sobotę o godz. 17.30.
W kruchcie kościoła są już koperty na daninę diecezjalną. Wynosi ona na cały rok 1,70 zł od każdego parafianina; dorosłego i dziecka. Proszę ofiarę daniny diecezjalnej składać od rodziny na składkę w czasie dowolnej Mszy św. lub na furcie klasztornej, w miarę możliwości w okresie Wielkiego Postu.
W kiosku parafialnym jest nowy numer Misyjnych Dróg, a także można nabywać emblematy, chorągiewki, i ozdoby do naszych domów na czas peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej.

- w poniedziałek o 18.00 – 1. Za + Renatę Waberską-Wyrwę – int. od mieszk. Jażyńca; 2. Za + Donatę Prządka – int. od Koła Gospodyń Wiejskich z Jażyńca

- w środę 16.00 - Za + Teresę Wyrwa – int. od mieszk. Jażyńca

- w środę 18.00 – 1. Za + o. Franciszka Kaczmarka OMI – int. od mieszk. Jażyńca; 2. Za + Renatę Waberską-Wyrwę – int. od mieszk. Jażyńca

- w piątek 18.00 - Za + Teresę Wyrwę – int. od Przyjaciół Misji z Jażyńca