ODPUST PARAFIALNY ŚW. JAKUBA WIĘKSZEGO

XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  25.07.2021

Przeżywamy parafialne święto – odpust ku czci św. Jakuba Większego Apostoła. Dziękujemy o. Pawłowi Gomulakowi OMI za Słowo Boże, a także orkiestrze, strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiatki i osobom niosącym baldachim, feretrony i sztandary za uświetnienie naszego odpustu!
Przy wyjściu z kościoła zapraszam do poczęstowania się cukierkiem od św. Jakuba!
Dzisiaj po wszystkich Mszach św., błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Pokropienie wodą święconą przy furcie klasztornej.
Wczoraj świętowaliśmy Stulecie Chóru parafialnego. Naszemu chórowi dziękujemy za ubogacanie śpiewem liturgii w naszej parafii oraz życzymy wielu łask Bożych i zapału na następne 100 lat wielbienia Boga śpiewem.
Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP obchodzić będziemy 26 lipca (w poniedziałek). O godz. 18.00 Msza św. przy kapliczce św. Anny w intencji wszystkich Babć i Dziadków oraz osób starszych. Serdecznie zapraszam.
Przypominam, że od 27 lipca (wtorek) Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą odprawiane w kościele św. Walentego. Msze sobotnie i niedzielne a także msze obrzędowe będą odprawiane w kościele św. Jakuba.
W tym tygodniu modlitwę różańcową prowadzi Róża 20 pani Bożeny Jokiel.
Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę inwestycyjną. Zebraliśmy 4782 zł.

w poniedziałek o 18.00: za + Zygmunta Paździora – int. od III Róży Żywego Różańca.

w czwartek o 7.15: za + Władysława Klupsza od 1 Róży Żywego Różańca

w czwartek o 18.00: za + Henryka Miśko w 30 dzień po śmierci

w piątek o 7.15: w intencji Zmarłych z chóru parafialnego

w piątek o 18.00: za + Henryka Miśko – int. od sąsiadów z Jażyńca.

Do wieczności odszedł: Bronisław Wieczorek, lat 81, z Obry. Pogrzeb odbył się wczoraj. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Wszystkim drogim Parafianom i miłym Gościom życzę wiele radości w dniu odpustu.  Dobrze, że jesteście! Św. Jakubie oręduj za nami!

ZASADY SANITARNE NAWIEDZENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ W RODZINACH PARAFII

Zasady sanitarne

obowiązujące podczas peregrynacji obrazu Matki Bożej

po rodzinach parafii

1. Obraz Matki Bożej przyjmują wyłącznie rodziny po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub sms Proboszczowi parafii i obowiązkowym wyrażeniu zgody na przyjęcie.
  2. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną i ogłoszony w kraju stan epidemii osoby, które zgłosiły już chęć przyjęcia obrazu:

- zaobserwują u siebie objawy choroby zakaźnej,

- zostaną objęte obowiązkową kwarantanną lub izolacją domową,

- miały w ciągu ostatnich 14 dni kontakt z osobą zakażoną lub chorą na Covid-19,

są zobowiązane do niezwłocznego zawiadomienia Proboszcza parafii o zaistniałych przeszkodach i ewentualnego ustalenia nowego terminu przyjęcia.

1. Przekazywanie obrazu Matki Bożej pomiędzy rodzinami będzie odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego, obowiązkowo w maseczkach ochronnych.
  2. Podczas adoracji obrazu Matki Bożej w domu obowiązują ogólne zasady higieny: mycie i dezynfekcja rąk przed każdym dotknięciem ram obrazu, unikanie zbędnego dotykania obrazu, zakaz wyjmowania obrazu z obudowy ochronnej, przebywanie w odpowiedniej odległości (ok. 1,5 m) wykluczającej ewentualne zanieczyszczenie obrazu drogą kropelkową.
  3. Przed przekazaniem obrazu Matki Bożej kolejnej rodzinie należy przeprowadzić staranną dezynfekcję powierzchni dotykowych poprzez spryskanie obudowy ogólnodostępnym środkiem dezynfekcyjnym, antybakteryjnym i antywirusowym, spełniającym wymogi w zakresie unieszkodliwiania koronawirusa SARS-CoV-2.
  4. Wszelkie informacje pod numerem tel. 518-111-913.

o. Proboszcz