Zasady sanitarne

obowiązujące podczas peregrynacji obrazu Matki Bożej

po rodzinach parafii

1. Obraz Matki Bożej przyjmują wyłącznie rodziny po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym lub sms Proboszczowi parafii i obowiązkowym wyrażeniu zgody na przyjęcie.
  2. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną i ogłoszony w kraju stan epidemii osoby, które zgłosiły już chęć przyjęcia obrazu:

– zaobserwują u siebie objawy choroby zakaźnej,

– zostaną objęte obowiązkową kwarantanną lub izolacją domową,

– miały w ciągu ostatnich 14 dni kontakt z osobą zakażoną lub chorą na Covid-19,

są zobowiązane do niezwłocznego zawiadomienia Proboszcza parafii o zaistniałych przeszkodach i ewentualnego ustalenia nowego terminu przyjęcia.

1. Przekazywanie obrazu Matki Bożej pomiędzy rodzinami będzie odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego, obowiązkowo w maseczkach ochronnych.
  2. Podczas adoracji obrazu Matki Bożej w domu obowiązują ogólne zasady higieny: mycie i dezynfekcja rąk przed każdym dotknięciem ram obrazu, unikanie zbędnego dotykania obrazu, zakaz wyjmowania obrazu z obudowy ochronnej, przebywanie w odpowiedniej odległości (ok. 1,5 m) wykluczającej ewentualne zanieczyszczenie obrazu drogą kropelkową.
  3. Przed przekazaniem obrazu Matki Bożej kolejnej rodzinie należy przeprowadzić staranną dezynfekcję powierzchni dotykowych poprzez spryskanie obudowy ogólnodostępnym środkiem dezynfekcyjnym, antybakteryjnym i antywirusowym, spełniającym wymogi w zakresie unieszkodliwiania koronawirusa SARS-CoV-2.
  4. Wszelkie informacje pod numerem tel. 518-111-913.

o. Proboszcz