ZAPRASZAMY NA MSZE ŚWIĘTE ORAZ NABOŻEŃSTWA

DO KOŚCIOŁA ŚW. JAKUBA WIĘKSZEGO.

–  KOŚCIÓŁ ŚW. WALENTEGO JEST OTWARTY NA INDYWIDUALNĄ MODLITWĘ
OD 8.00 DO 16.00.

Wspólnota Misjonarzy Oblatów M.N.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021.

Dzisiaj dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjonarzom „Ad Gentes”.
W poniedziałek zamontowaliśmy elektryczne dzwony na kościele św. Walentego. Za wszelkie dobro Bóg Zapłać.
Modlitwę różańcową w tym tygodniu prowadzi Róża 8 pani Barbary Kaczmarek.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 14.00, a po nich Msza.
W środę o godz. 17.30 Nabożeństwa do św. Józefa. Na Msze św. zapraszam Rodziców i dzieci rocznicowe.
W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W I czwartek. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do Bożego Miłosierdzia i adoracja o powołania do Mszy św.
W I piątek. Spowiedź św. od godz. 17.15. Po Mszy św. wieczornej litania do NSPJ
Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.20.
W I sobotę o 17.15. Różaniec Fatimski.
Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w czwartek od 8.30 na prośbę chorych.
W sobotę rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Już dzisiaj proszę zarezerwować sobie czas na rekolekcje, które poprowadzi o. Daniel Biedniak OMI, przygotowując nas do przyjęcia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych rodzinach. Rozpoczniemy to wydarzenie uroczystą Mszą św. 10 marca  o godz. 17.30 pod przewodnictwem ojca Prowincjała Pawła Zająca OMI, który zainauguruje ten niesamowity czas, z prośbą o wstawiennictwo dla naszej Parafii, Seminarium, Miłych Gości korzystających z posługi Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, prosząc o liczne i święte powołania do Zgromadzenia. Plan w gablotach, na stronie internetowej.
Każdego dnia przed Mszą św. jest okazja do spowiedzi św.
W kruchcie kościoła są koperty na daninę diecezjalną. Wynosi ona na cały rok 1,70 zł od każdego parafianina; dorosłego i dziecka. Proszę ofiarę daniny diecezjalnej składać w miarę możliwości do końca Wielkiego Postu.
Biuro parafialne czynne w godzinach urzędowania.
Od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 16.00 jest otwarty kościół św. Walentego na prywatną modlitwę, wszystkie Msze św. i nabożeństwa w kościele św. Jakuba
Na furcie można nabyć nowy numer „Misyjnych Dróg” oraz czasopisma katolickie, płyty z Peregrynacji Matki Bożej Częstochowskiej i nowe świece gromniczne.
Ofiary na Kościół można wpłacić na konto parafialne PKO Bank Polski; 23 1020 4144 0000 6902 0050 6493.
Formacja bierzmowanych: do 10 marca proszę przeczytać treść Dziejów Apostolskich, do końca maja  treść Ew. św. Marka i zapoznać się z pytaniami i odpowiedziami, z którymi przystąpimy do indywidualnych rozmów. Informacje u ojca Proboszcza.

– u nas w kościele jednocześnie może przebywać do 48 osób oraz na krużgankach 45 osób, zakrystii i salkach 20 (1 os. 15m2) przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.; jeżeli będzie więcej wiernych mogą uczestniczyć we mszy św. na zewnątrz kościoła zachowując dystans przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

– w poniedziałek o 18.00 – Za + Józefa Wróbla – int. od mieszk. ul. Wolsztyńskiej

– we wtorek o 18.00 – Za ++ z ul. Wolsztyńskiej

– w środę o 18.00 – Msza św. dla Rodziców z dziećmi rocznicowymi Komunii św.

– w piątek o 18.00 – Za + Marka Pacynę – int. od mieszk. Jażyńca

W sobotę o 19.00 – Msza św. dla młodych małżonków i proszących o potomstwo

– w niedzielę o 19.00 – Msza św. dla Bierzmowanych z Rodzicami

Do wieczności odszedł śp. Franciszek Ceglarek (l. 68) z Obry. Wieczny odpoczynek …
Jako Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej życzymy owocnego czasu wielkiego postu.