NIEDZIELA  CHRZTU  PAŃSKIEGO  –  10.01.2021.

Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego. Zapraszamy dzisiaj na adorację żłóbka o godz. 16.00.
Zakończyliśmy Msze św. kolędowe. Bóg zapłać Ojcom i klerykom za pomoc. Wielkie Bóg zapłać parafianom za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Uczestniczyło w kolędzie 81,9 % . Bóg zapłać!
W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża 1 pani Bożeny Antkowiak.
W sobotę pierwsze w tym roku nabożeństwo do Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17.15. W tym czasie pokolędowym chciejmy podziękować Panu Bogu za naszą parafię, za MBP i Jej opiekę, za wszystkich mieszkańców parafii, za rodziny oraz za byłych i obecnych duszpasterzy. Po nabożeństwie Msza św. za czcicieli MBP i w ich intencjach.
Za tydzień składka inwestycyjna.
Msza św. z Prokurą Misyjną dla Przyjaciół Misji Oblackich odbędzie się 31 stycznia o godz. 11.00.
W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne we wtorek od 16.00-17.00.
Przy żłobku w kościele jest kosz, do którego dzieci, jak w roku ubiegłym, mogą przynosić słodycze oraz dodatkowo przybory szkolne, tj. długopisy, ołówki, bloki rysunkowe, kredki, itd., aby podzielić się nimi z dziećmi z Domu Dziecka. Z góry Bóg zapłać.
Na spotkaniu Zelatorów Żywego Różańca ustalono, że składka od członków Żywego Różańca wynosi 12 zł. Składkę prosimy przekazać zelatorom do końca lutego. Bóg zapłać.
Ofiary na Kościół można wpłacić na konto parafialne PKO Bank Polski; 23 1020 4144 0000 6902 0050 6493.
Na furcie można nabyć nowy numer „Misyjnych Dróg” oraz czasopisma katolickie, płyty z Peregrynacji Matki Bożej Częstochowskiej i nowe świece gromniczne.

– u nas w kościele jednocześnie może przebywać do 48 osób oraz na krużgankach 45 osób, zakrystii i salkach 20(1 os. 15m2) przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.; jeżeli będzie więcej wiernych mogą uczestniczyć we mszy św. na zewnątrz kościoła zachowując dystans przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

– we wtorek o 18.00 – Za ++ Łucję, Mieczysława i Tadeusza Swatów – int. od mieszk. Jażyńca

– w środę o 18.00 – Za + Stanisława Matysika z róży Andrzeja Fryśnego, a druga za + Barbarę Orwat – od mieszkańców z ul. Łąkowej

– w czwartek o 18.00 – Za + Bogdana Tomiaka – od Róży Janusza Domagalskiego

– w piątek o 18.00 – O zdrowie, Boże błog., dary Ducha Św., opiekę MBP dla mieszkańców ul. Kiełkowskiej

– w sobotę o 7.15 – Za + Romana Poniedziałka – int.  od róży Wojciecha Palma

– w sobotę o 18.00 – Za + Franciszka Dymka i ++ z ul. Cmentarnej, a druga: Za + Czesława Gałęzowskiego – int. z róży różańcowej

Do wieczności odeszła najstarsza parafianka: śp. Barbara Orwat (l. 101) z Obry. Wieczny odpoczynek …
Matce Bożej Pocieszenia polecajmy Rodziny naszej Parafii, niech Boże Dziecię błogosławi w słowach i uczynkach, abyśmy kroczyli drogami miłości.