JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA –  22.11.2020.

Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Na sumie przyjmiemy nowych ministrantów oraz po Niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Dziękuję wszystkim Parafianom za zaangażowanie i dobro naszej Parafii.
Z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej wszystkich śpiewających i muzykujących dziękuję za współpracę i ubogacanie liturgii.
Dzisiaj  składka inwestycyjna.
Modlitwę różańcową prowadzi Róża 16 pani Katarzyny Zgierskiej.
Od wtorku 24 listopada do 2 grudnia będziemy modlili się po wieczornej mszy św. do św. Eugeniusza przed 25 rocznicą Jego kanonizacji.
W sobotę przypadają imieniny bp Zdzisława. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Adwentu. Zapraszam w miarę możliwości do udziału w roratach. Zaczniemy nowy Rok liturgiczny i duszpasterski, pt. „ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”.
Na furcie można już nabyć opłatki wigilijne, świece wigilijne oraz zestawy kadzielne na Trzech Króli.
Intencje Mszalne na rok 2021 można zamawiać na furcie klasztornej osobiście lub telefonicznie.
Jak co roku, prosimy o choinki do kościoła na Boże Narodzenie. Proszę też pamiętać i już załatwiać stosowne pozwolenia na wycięcie drzewek.
Ks. Abp. udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. na czas obowiązujących obostrzeń, z zachętą korzystających z dyspensy, do uczestnictwa we mszy św. przez środki masowego przekazu.
Ofiary na Kościół można wpłacić na numer konta parafialnego PKO Bank Polski; 23 1020 4144 0000 6902 0050 6493. Dziękuję za dbanie o nasze miejsca święte.
Biuro parafialne czynne w godzinach urzędowania.
Prasę katolicką można nabywać na furcie klasztornej.
W kruchcie kościoła lub na furcie można złożyć, tzw. „Tytkę miłosierdzia”. Parafianie najlepiej znają swoich sąsiadów, zwłaszcza potrzebujące pomocy osoby starsze. Można ofiarować im coś na święta anonimowo napełniając torby i podając adres przeznaczenia albo bez wskazania konkretnego adresu. Tytki miłosierdzia proszę przynieść na furtę klasztorną. Zostaną one rozwiezione po 17 grudnia.
Dnia 29 listopada, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynają się „Ogólnopolskie Rekolekcje Oddanie33”. Są to 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Patronat Medialny nad rekolekcjami objęła Telewizja Polska, Polskie Radio, Tygodnik Niedziela oraz Idziemy. Wszystkie informacje na stronie: www.oddanie33.pl.

– w poniedziałek o 18.00 – Za + Henryka Gbura – int od mieszk. z ul. Drzymały i Bernardowskiej

– we wtorek o 18.00 – Za + Franciszka Dymka – int. od córek, syna, synowej z rodzinami

– w środę o 18.00 – Za + Franciszka Dymka z róży 8

– u nas w kościele jednocześnie może przebywać do 35 osób (1 osoba na 15m2) przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.; jeżeli będzie więcej wiernych mogą uczestniczyć we mszy św. na zewnątrz kościoła zachowując dystans przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

Do wieczności odszedł śp. Józef Chwalisz (l. 67) z Obry. Pogrzeb w środę o 11.00. Wieczny odpoczynek …