OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  –  15.09.2019.

Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
Modlitwę różańcową prowadzi Róża 1 pani Bożeny Antkowiak.
W środę św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży – w tym dniu na Mszy św. uczestniczy młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania (klasy 7 i 8), po Mszy. katecheza w kościele św. Walentego. Pamiętajmy także o modlitwie z okazji imienin naszego Arcybiskupa Metropolity.
Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 18.00.
W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
W sobotę i w niedzielę Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Pocieszenia. W sobotę: o godz. 10.00 Msza św. dla osób starszych z sakramentem namaszczenia chorych, o godz. 16.00 Msza św. dla rodziców z małymi dziećmi, o godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży, zwłaszcza dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, po Mszy św. odczytanie podziękowań oraz próśb do Matki Bożej Pocieszenia, następnie procesja różańcowa ze światłami. W niedzielę Msze św. według porządku niedzielnego. Suma z procesją Eucharystyczną oraz dziękczynieniem za 50 lat ślubów zakonnych br Jana Sowy, o. Kazimierza Lijki i współbraci. Proszę przygotować baldachim, sztandary, feretrony, zapraszam chór i orkiestrę, strażaków, dziewczynki sypiące kwiatki, ministrantów. Szczegółowy program znajduje się w gablocie i na stronie internetowej. Kazania będzie głosił O. Leszek Walendzik OMI. W przyszłą niedzielę odpustową nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

Tradycją lat ubiegłych na zakończenie odpustu o 14.00 na Placu Wybranowskich odbędzie się Piknik Rodzinny (kawa, herbata, ciasto, grochówka, kiełbaski, miód z pasieki klasztornej, radiowozy oraz zabawy i konkursy dla dzieci, zabawa taneczna), jak to bywało w latach poprzednich na zakończenie odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Zakończenie o godz. 19.00 modlitwą różańcową przy obrazie MB Pocieszenia oraz Apel Jasnogórski. Na furtę w tym tygodniu można przynosić fanty do konkursów dla dzieci oraz ciasto w sobotę.

Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych odbędą się w Wolsztynie w Farze – od 23 do 27 września, każdego dnia o godz. 19.00.
Zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD, baterii, przeterminowanych leków i świetlówek w zamian za sadzonki do ogrodu – 5 października 2019r., od 10 do 14, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, Berzyna 6.
Zapisy na rekolekcje ze wspólnot różańcowych u pani Elżbiety Miśko.
Na furcie klasztornej nowy numer „Przewodnika katolickiego” oraz „Gościa niedzielnego”. Można nabyć nowy numer „Misyjnych Dróg”. Zachęcam do czytania.
Niech Matka Boża Pocieszenia wyprasza nam potrzebne łaski.